فروش سیم و کابل

فروش سیم و کابل انواع برندها، کیفیت کالا، اصالت کالا، رضایت مشتری، جهت استعلام قیمت و سفارش کالا تماس حاصل نمایید. 

   تماس:02133988516

سیم و کابل

ایجاد ارتباط از لحاظ انتقال جریان الکتریکی بین دستگاه های الکتریکی و بین دو مکان متفاوت بوسیله سیم و کابل صورت می گیرد که نقش سیم و کابل بعنوان هادی برق و الکتریسته شناخته می شود.

سیم و کابل ساختمان مشابهی دارند و تفاوت در ساختار هادی سیم و کابل بالطبع سبب تغییر در ویژگی های مکانیکی و الکتریکی آن می شود. در صنعت سیم و کابل به لحاظ ویژگی های سطح مقطع سیم و کابل و تعداد هادی سیم و کابل به دسته های متفاوت تقسیم می شوند.

به طور کلی دو حالت کابل افشان و کابل مفتول برای کاربران صنعت سیم و کابل واژه آشنایی است. کابل مفتولی کابلی است که فقط دارای یک هادی با یک روکش عایق است و کابل افشان از چند هادی تشکیل شده و هر هادی دارای عایق بوده و همه هادی ها در یک عایق دیگر قرار می گیرند. کابل افشان بسیار نرم است و به شکل دلخواه می توان درآورد و نسبت به سیم های مفتولی مقاوم تر هست و در فواصل کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار هادی افشان در کابل افشان موجب انعطاف پذیری بیشتر آن نسبت به کابل مفتول می شود. و در مکانهایی که کابل متحرک است یا به طور مکرر پیچانده می شود مانند پریزهای صنعتی سیار بدیهی است گزینه مناسب کابل افشان خواهد بود. و از طرفی برای نصب ثابت و زمینی کابل مفتول انتخاب بهتری به نظر می رسد.

لازم به ذکر است شکل دیگری هم برای هادی کابل برق در صنعت سیم و کابل وجود دارد که به کابل نیمه افشان معروف است. این کابل نیمه افشان دارای ویژگی هایی مابین دو نوع کابل مفتول و کابل افشان است. کابل نیمه افشان از نظر کمیت الکتریکی به کابل مفتول نزدیکتر است و از کابل مفتول منعطف تر عمل می کند. کابل افشان با عایق و روکش PVC دارای محدوده دمایی - 30 ˚C تا + 70  ˚C و ولتاژ نامی 300/500 ولت و ولتاژ آزمون 2.5 kV ( AC ) می باشند.

از دیگر محصولات سیم و کابل، کابل مفتول و کابل نیمه مفتول با عایق و روکش پی وی سی دارای محدوده دمایی - 30 ˚C تا +70 ˚C و ولتاژ نامی 1/6/0 K و ولتاژ آزمون KV/AC  می باشند. کابل مفتول و نیمه مفتول جهت نصب ثابت در زیزمین، تاسیسات داخلی ساختمان، در بتون و در آب که امکتن صدمات مکانیکی به کابل وجود ندارد به کار می روند.

در بین محصولات صنعت سیم و کابل،  کابل افشان به نسبت کابل مفتول و نیمه افشان از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است .کابل افشان انعطاف بهتری دارند و در نقاط خشک و نمناک مصرف دارند. اگر نیاز به انعطاف پذیری بیشتر و خواص مکانیکی متوسط باشد از سیم و کابل افشان استفاده می‌کنند.

کابل افشان  به دلیل اینکه بسیار نرم است در فواصل بسیار کوتاه و کوتاه استفاده می شود و این نوع کابل برق در فواصل طولانی کاربرد ندارد.  همچنین از کابل افشان برای کابل پمپ شناور چاه عمیق نیز می توان استفاده کرد. این از کاربردهای خاص کابل های افشان است. برای پمپ های آب باید حتما از کابل های افشان استفاده کرد.  بیشترین کاربرد کابل افشان در مواردی است که نیاز به انعطاف پذیری زیادی باشد و یا کابل در اتصالات متحرک استفاده شود. این کابل همچنین در تاسیسات صنعتی و ساختمان ها و بسیاری موارد دیگر نیز کاربرد دارد. و معمولا در نقاطی قابل نصب است که خطر ضربات مکانیکی وجود نداشته باشد. این کابل افشان از جنس مس قابل انعطاف (کلاس 5 یا 6 هادیها) و عایق PVC/C یا PVC/D در سایزهای کوچک (تا 4 میلیمتر مربع) و PVC/A در سایزهای بزرگ می باشد.

از محصولات پر استفاده دیگر در صنایع سیم و کابل، سیم افشان، سیم نیمه افشان و سیم مفتول می باشد که مطابق با محیط کاربردی ازهر سیم استفاده می گردد.

 از محصولات صنعت سیم و کابل، سیم افشان است و به موجب ساختار آن که از تعداد زیادی سیم مسی نازک به هم تابیده تشکیل شده است، نرم می باشد و قابلیت انعطاف بالایی دارد و در سیم کشی ساختمان ها بسیار به کار برده می شود. سیم افشان با ولتاژ نامی300/500 ولت برای هادی های تا سطح مقطع 1 میلیمتر مربع و 750/450 برای هادی های با سطح مقطع بیشتر از 1 میلی متر مربع به تولید می رسند و با توجه به جریان عبوری در سطح مقطع های مختلف تقسیم بندی می شوند. محدوده دمایی سیم افشان که برای مصارف عمومی به کار می روند در موارد نصب قابل انعطاف  - 5 ˚C تا + 70 ˚C و موارد نصب ثابت - 30 ˚C تا + 70 ˚C  می باشد.  

ساختار فیزیکی سیم مفتولی به صورت یک سیم مسی یک رشته  می باشد که به نام سیم خشک نیز در بازار شناخته شده است. هادی این سیم مفتولی از مس استاندارد با پوشش ماده پی وی سی و ولتاژ نامی 450/750 ولت می باشد. این سیم مفتول مناسب با نوع کاربرد و مصرف در سطح مقطع های 1/5 تا 240 میلی متر ساخته می شوند.

همانطور که ذکر شد تشابه بسیاری در ساختار سیم و کابل وجود دارد، سیم نیمه افشان ساختار مشابه به سیم مفتول دارد و از ولتاژ نامی 750/450 ولت برخوردار است و زمینه کاربرد مشابهی با سیم مفتول دارد و فقط در مواردی که نیاز به انعطاف بیشتری باشد سیم نیمه افشان جایگزین سیم مفتول می شود. محدوده دمایی سیم مفتول و سیم نیمه افشان Cْ-30تا Cْ+70 تعریف شده است.

ساختمان سیم مفتول، سیم نیمه افشان و سیم افشان از دو قسمت هادی و عایق تشکیل شده است و معمولا هادی سیم افشان و سیم مفتول مس یا آلومینیوم است که بدلیل اینکه مس حجم کم و هدایت بهتری دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. عایق سیم افشان و سیم مفتول از مواد پلاستیکی به صورت یک لایه بر روی هادی روکش می شود.

مجموعه سیم و کابل عرضه کننده انواع سیم و کابل از شرکت های معتبری است که امنیت محصولات تولیدی آنها به همراه تضمین کیفیت در صنعت سیم و کابل با حصول معیارهای علمی و اصل مشتری مداری مشخص شده اند که برخی از این شرکت ها شامل صنایع سیم و کابل افق البرز، البرز الکتریک نور، بافه سيم گلستان، تولیدی خدماتی بازرگانی رسا خطوط شهرکرد، تولیدی سیم و کابل آمل، تولیدی صنعتی سیم و کابل مغان، تولیدی هادی برق، تهران سيمين فر، رسانا كابل، زر كابل كرمان، زرسيم، سیم و کابل ستاره یزد، سیم و کابل فروزان یزد، سیمکو (شرکت سهامی خاص)، سيستم كوثر سپاهان (اختر)، سيم باف، سيم و كابل تبريز (سيمكات)، سيم و كابل شيركوه، سيم و كابل كوثر ممتاز خراسان، سيم و كابل مخابراتي و قدرت خراسان، سيم و كابل مشهد، سيم و كابل مغان، سيم و كابل يزد،سيما قدس، سيميا، شهاب جم، صنایع سیم و کابل شایان سیمکان، صنایع سیم و کابل کوثر ممتاز خراسان، صنایع کابل کرمان، صنايع سيم و كابل همدان، صنايع كابل كرمان، صنايع كابل كمان، صنايع نيرو كابل، صنعتي الكتريك خراسان، کابل سازی البرز ابهر، كابل افشان اردستان، كابل افشان ايران، كابل البرز، كابل و هادي كاج، كارخانجات كابلسازي ايران، كيان كابل يزد، مجتمع تولیدی کابل‌های مخابراتی آمل، ولتا كابل كرمان، هدايت الكتريك می باشند که محصولات این شرکت ها در سایت سیم و کابل به شما مشتریان گرامی معرفی می گردند.

کابل نسوز 0/5*2 سیل کابل

کابل نسوز 0/5*2 سیل کابل، از تولیدات شرکت سیم و کابل سیل کابل می باشد. این کابل نسوز سیل کابل دارای وزن تقریبی 45 kg/km است. میزان جریان مجاز در هوای 30 درجه سانتی گراد 12A و حداکثر مقاومت هادی در 20 درجه سانتی گراد 26 Ω/KM می باشد. میانگین قطر خارجی این کابل نسوز 6/4 میلی متر اندازه گیری شده است. ضخامت عایق این کابل نسوز 0.6 میلی متر و ضخامت روکش آن 0/8 میلی متر می باشد.

کابل نسوز 2/5*4 جوشکاب یزد

کابل نسوز 2/5*4 جوشکاب یزد، محصولی از خانواده سیم و کابل جوشکاب یزد مطابق با استانداردهای ملی به تولید می رسد. این کابل نسوز جوشکاب یزد دارای ضخامت روکش به اندازه 1/2 میلی متر و ضخامت عایق 0.8 میلی متر است. ساختمان هادی این کابل نسوز 0/2*80 n*mm می باشد. وزن تقریبی این کابل نسوز 190 gr/m  با قطر تقریبی 11 میلی متر می باشد.

کابل نسوز 2/5*3 جوشکاب یزد

کابل نسوز 2/5*3 جوشکاب یزد، از تولیدات شرکت سیم و کابل جوشکاب یزد می باشد. این کابل نسوز دارای ساختمان هادی 0/2*80 mm*n بوده و از وزن تقریبی 150 gr/m برخوردار است. قطر تقریبی این کابل نسوز جوشکاب یزد 10 میلی متر می باشد. ضخامت عایق این کابل نسوز 0/8 میلی متر و ضخامت روکش آن 1/2 میلی متر تشکیل شده است.

کابل مفتول 6+6*3 شهاب جم

کابل مفتول 6+6*3 شهاب جم، محصول تولید شده در شرکت سیم و کابل شهاب جم می باشد. کابل های مفتول شهاب جم از جنس عایق، آمیزه PVC از نوع C با جنس روکش بیرونی، آمیزه PVC از نوع ST4 به تولید می رسند. جنس هادی در کابل های مفتول شهاب جم از جنس مس آنیل شده کلاس 1 مفتولی برای هادی هایی با سطح مقطع 16 میلی متر و کلاس 2 نیمه افشان برای کلیه سایزهای هادی تشکیل شده است.

 

کابل نسوز 2/5*2 جوشکاب یزد

کابل نسوز 2/5*2 جوشکاب یزد، از تولیدات شرکت سیم و کابل جوشکاب یزد با رعایت استانداردهای ملی به تولید می رسد. این کابل نسوز جوشکاب یزد دارای ضخامت عایق 0/8 میلی متر  با ضخامت روکش 1/2 میلی متر می باشد. وزن تقریبی این کابل نسوز 125 gr/m می باشد و همچنین این کابل نسوز جوشکاب یزد از قطر تقریبی 9/5 میلی متر برخوردار می باشد.

کابل مفتول 6+6*1 شهاب جم

کابل مفتول 6+6*1 شهاب جم، محصول تولید شده در شرکت سیم و کابل شهاب جم می باشد. محدوده دمائی تعیین شده برای این کابل های مفتول 30- تا 70+ درجه سانتی گراد اندازه گیری شده است. ولتاژ نامی این کابل های مفتول شهاب جم 300 تا 500 ولت با ولتاژ آزمون 2KVAC است. جنس عایق این کابل های مفتول آمیزه PVC از نوع C تشکیل می شود.

 

کابل نسوز 1/5*4 جوشکاب یزد

کابل نسوز 1/5*4 جوشکاب یزد، از تولیدات خانواده سیم و کابل جوشکاب یزد، براساس استانداردهای ملی به تولید می رسد. این کابل نسوز جوشکاب یزد دارای وزن تقریبی 125 gr/m است و قطر تقریبی این کابل نسوز 9/2 میلی متر اندازه گیری شده است. این کابل نسوز دارای ضخامت روکش 1 میلی متر و ضخامت عایق 0/7 میلی متر می باشد.

کابل مفتول 400*1 شهاب جم

کابل مفتول 400*1 شهاب جم، محصول تولید شده در شرکت سیم و کابل شهاب جم می باشد. ساختار هادی در کابل های مفتول شهاب جم از جنس مس آنیل شده کلاس 1 مفتولی برای هادی هایی با سطح مقطع 16 میلی متر و کلاس 2 نیمه افشان برای کلیه سایزهای هادی تشکیل شده است. جنی عایق این کابل های مفتول آمیزه PVC از نوع C می باشد. همچنین جنس روکش بیرونی این کابل های مفتول آمیزه PVC از نوع ST4 ساخته می شود.

 

 

کابل نسوز 1/5*3 جوشکاب یزد

کابل نسوز 1/5*3 جوشکاب یزد، محصول تولید شده در شرکت سیم و کابل جوشکاب یزد می باشد. ضخامت عایق این کابل نسوز 0/7 میلی متر و شخامت روکش آن 1 میلی متر است. این کابل نسوز جوشکاب یزد دارای وزن تقریبی 100 gr/m می باشد.این کابل نسوز با قطر تقریبی 8/5میلی متر به تولید می رسد.