فروش سیم و کابل

فروش سیم و کابل انواع برندها، کیفیت کالا، اصالت کالا، رضایت مشتری، جهت استعلام قیمت و سفارش کالا تماس حاصل نمایید. 

   تماس:02133988516

سیم و کابل

ایجاد ارتباط از لحاظ انتقال جریان الکتریکی بین دستگاه های الکتریکی و بین دو مکان متفاوت بوسیله سیم و کابل صورت می گیرد که نقش سیم و کابل بعنوان هادی برق و الکتریسته شناخته می شود.

سیم و کابل ساختمان مشابهی دارند و تفاوت در ساختار هادی سیم و کابل بالطبع سبب تغییر در ویژگی های مکانیکی و الکتریکی آن می شود. در صنعت سیم و کابل به لحاظ ویژگی های سطح مقطع سیم و کابل و تعداد هادی سیم و کابل به دسته های متفاوت تقسیم می شوند.

به طور کلی دو حالت کابل افشان و کابل مفتول برای کاربران صنعت سیم و کابل واژه آشنایی است. کابل مفتولی کابلی است که فقط دارای یک هادی با یک روکش عایق است و کابل افشان از چند هادی تشکیل شده و هر هادی دارای عایق بوده و همه هادی ها در یک عایق دیگر قرار می گیرند. کابل افشان بسیار نرم است و به شکل دلخواه می توان درآورد و نسبت به سیم های مفتولی مقاوم تر هست و در فواصل کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار هادی افشان در کابل افشان موجب انعطاف پذیری بیشتر آن نسبت به کابل مفتول می شود. و در مکانهایی که کابل متحرک است یا به طور مکرر پیچانده می شود مانند پریزهای صنعتی سیار بدیهی است گزینه مناسب کابل افشان خواهد بود. و از طرفی برای نصب ثابت و زمینی کابل مفتول انتخاب بهتری به نظر می رسد.

لازم به ذکر است شکل دیگری هم برای هادی کابل برق در صنعت سیم و کابل وجود دارد که به کابل نیمه افشان معروف است. این کابل نیمه افشان دارای ویژگی هایی مابین دو نوع کابل مفتول و کابل افشان است. کابل نیمه افشان از نظر کمیت الکتریکی به کابل مفتول نزدیکتر است و از کابل مفتول منعطف تر عمل می کند. کابل افشان با عایق و روکش PVC دارای محدوده دمایی - 30 ˚C تا + 70  ˚C و ولتاژ نامی 300/500 ولت و ولتاژ آزمون 2.5 kV ( AC ) می باشند.

از دیگر محصولات سیم و کابل، کابل مفتول و کابل نیمه مفتول با عایق و روکش پی وی سی دارای محدوده دمایی - 30 ˚C تا +70 ˚C و ولتاژ نامی 1/6/0 K و ولتاژ آزمون KV/AC  می باشند. کابل مفتول و نیمه مفتول جهت نصب ثابت در زیزمین، تاسیسات داخلی ساختمان، در بتون و در آب که امکتن صدمات مکانیکی به کابل وجود ندارد به کار می روند.

در بین محصولات صنعت سیم و کابل،  کابل افشان به نسبت کابل مفتول و نیمه افشان از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است .کابل افشان انعطاف بهتری دارند و در نقاط خشک و نمناک مصرف دارند. اگر نیاز به انعطاف پذیری بیشتر و خواص مکانیکی متوسط باشد از سیم و کابل افشان استفاده می‌کنند.

کابل افشان  به دلیل اینکه بسیار نرم است در فواصل بسیار کوتاه و کوتاه استفاده می شود و این نوع کابل برق در فواصل طولانی کاربرد ندارد.  همچنین از کابل افشان برای کابل پمپ شناور چاه عمیق نیز می توان استفاده کرد. این از کاربردهای خاص کابل های افشان است. برای پمپ های آب باید حتما از کابل های افشان استفاده کرد.  بیشترین کاربرد کابل افشان در مواردی است که نیاز به انعطاف پذیری زیادی باشد و یا کابل در اتصالات متحرک استفاده شود. این کابل همچنین در تاسیسات صنعتی و ساختمان ها و بسیاری موارد دیگر نیز کاربرد دارد. و معمولا در نقاطی قابل نصب است که خطر ضربات مکانیکی وجود نداشته باشد. این کابل افشان از جنس مس قابل انعطاف (کلاس 5 یا 6 هادیها) و عایق PVC/C یا PVC/D در سایزهای کوچک (تا 4 میلیمتر مربع) و PVC/A در سایزهای بزرگ می باشد.

از محصولات پر استفاده دیگر در صنایع سیم و کابل، سیم افشان، سیم نیمه افشان و سیم مفتول می باشد که مطابق با محیط کاربردی ازهر سیم استفاده می گردد.

 از محصولات صنعت سیم و کابل، سیم افشان است و به موجب ساختار آن که از تعداد زیادی سیم مسی نازک به هم تابیده تشکیل شده است، نرم می باشد و قابلیت انعطاف بالایی دارد و در سیم کشی ساختمان ها بسیار به کار برده می شود. سیم افشان با ولتاژ نامی300/500 ولت برای هادی های تا سطح مقطع 1 میلیمتر مربع و 750/450 برای هادی های با سطح مقطع بیشتر از 1 میلی متر مربع به تولید می رسند و با توجه به جریان عبوری در سطح مقطع های مختلف تقسیم بندی می شوند. محدوده دمایی سیم افشان که برای مصارف عمومی به کار می روند در موارد نصب قابل انعطاف  - 5 ˚C تا + 70 ˚C و موارد نصب ثابت - 30 ˚C تا + 70 ˚C  می باشد.  

ساختار فیزیکی سیم مفتولی به صورت یک سیم مسی یک رشته  می باشد که به نام سیم خشک نیز در بازار شناخته شده است. هادی این سیم مفتولی از مس استاندارد با پوشش ماده پی وی سی و ولتاژ نامی 450/750 ولت می باشد. این سیم مفتول مناسب با نوع کاربرد و مصرف در سطح مقطع های 1/5 تا 240 میلی متر ساخته می شوند.

همانطور که ذکر شد تشابه بسیاری در ساختار سیم و کابل وجود دارد، سیم نیمه افشان ساختار مشابه به سیم مفتول دارد و از ولتاژ نامی 750/450 ولت برخوردار است و زمینه کاربرد مشابهی با سیم مفتول دارد و فقط در مواردی که نیاز به انعطاف بیشتری باشد سیم نیمه افشان جایگزین سیم مفتول می شود. محدوده دمایی سیم مفتول و سیم نیمه افشان Cْ-30تا Cْ+70 تعریف شده است.

ساختمان سیم مفتول، سیم نیمه افشان و سیم افشان از دو قسمت هادی و عایق تشکیل شده است و معمولا هادی سیم افشان و سیم مفتول مس یا آلومینیوم است که بدلیل اینکه مس حجم کم و هدایت بهتری دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. عایق سیم افشان و سیم مفتول از مواد پلاستیکی به صورت یک لایه بر روی هادی روکش می شود.

مجموعه سیم و کابل عرضه کننده انواع سیم و کابل از شرکت های معتبری است که امنیت محصولات تولیدی آنها به همراه تضمین کیفیت در صنعت سیم و کابل با حصول معیارهای علمی و اصل مشتری مداری مشخص شده اند که برخی از این شرکت ها شامل صنایع سیم و کابل افق البرز، البرز الکتریک نور، بافه سيم گلستان، تولیدی خدماتی بازرگانی رسا خطوط شهرکرد، تولیدی سیم و کابل آمل، تولیدی صنعتی سیم و کابل مغان، تولیدی هادی برق، تهران سيمين فر، رسانا كابل، زر كابل كرمان، زرسيم، سیم و کابل ستاره یزد، سیم و کابل فروزان یزد، سیمکو (شرکت سهامی خاص)، سيستم كوثر سپاهان (اختر)، سيم باف، سيم و كابل تبريز (سيمكات)، سيم و كابل شيركوه، سيم و كابل كوثر ممتاز خراسان، سيم و كابل مخابراتي و قدرت خراسان، سيم و كابل مشهد، سيم و كابل مغان، سيم و كابل يزد،سيما قدس، سيميا، شهاب جم، صنایع سیم و کابل شایان سیمکان، صنایع سیم و کابل کوثر ممتاز خراسان، صنایع کابل کرمان، صنايع سيم و كابل همدان، صنايع كابل كرمان، صنايع كابل كمان، صنايع نيرو كابل، صنعتي الكتريك خراسان، کابل سازی البرز ابهر، كابل افشان اردستان، كابل افشان ايران، كابل البرز، كابل و هادي كاج، كارخانجات كابلسازي ايران، كيان كابل يزد، مجتمع تولیدی کابل‌های مخابراتی آمل، ولتا كابل كرمان، هدايت الكتريك می باشند که محصولات این شرکت ها در سایت سیم و کابل به شما مشتریان گرامی معرفی می گردند.

کابل آلومینیوم 70/35*3 سه و نیم رشته افشارنژاد خراسان

کابل آلومینیوم 70/35*3 سه و نیم رشته افشارنژاد خراسان، محصول تولید شده در شرکت صنعتی الکتریک خراسان می باشد. کابل های آلومینیوم سه و نیم رشته افشارنژاد خراسان از زمره کابل های قدرت NA2XY با عایق XLEP آلومینیومی می باشد. این دسته کابل های آلومینیومی دارای ولتاژ نامی 1-0/6 KV بوده و از استاندارد IEC 60502-1 , DIN VDE 0271 , BS 5467 بهره برده اند.

کابل زوج هوایی 0/5*2*20 cca رویان

کابل زوج هوایی 0/5*2*20 cca رویان، از کابل های زوج زمینی رویان می باشد. در ساختار تین کابل زوج هوایی، هادی به کار رفته مس آنیل شده تک مفتولی می باشد.  عایق آن نسز، آمیزه پلی اتیلن چگالی با HD PE TYP III classB مطابق با استاندارد ASTM D1248 تهیه می شود.

کابل جوش

کابل جوش، کابل های مخضوص جوشکاری بوده و در دو نوع مسی و آاومینیومی تولید می شود. این کابل ها دارای روکش عایق از جنس پی وی سی می باشند. تولید کابل های جوش مطابق با استانداردهای ملی و جهانی صورت می پذیرد.  انواع کابل جوش در سایزهای گوناگون از تولید کنندگان مطرح کشور در این فروشگاه به مشتریان گرامی عرضه می گردد.

کابل افشان 1/5*5 آرین ابهر

کابل افشان 1/5*5 آرین ابهر، دارای یک هادی با سطح مقطع 1/5 میلی متر برای فازهای اصلی است  و نوعی از کابل های افشان تولیدی در شرکت سیم و کابل آرین ابهر می باشد. این کابل افشان از جنس مس قابل انعطاف یعنی کلاس 5 یا 6 هادیها تولید شده است. ساختارعایق  در کابل های افشان آرین ابهر از جنس، PVC/C PVC/D در سایزهای کوچک تا 4 میلیمتر مربع و PVC/A در سایزهای بزرگ می باشد.

کابل افشان 50+95*3 آرین ابهر

کابل افشان 50+95*3 آرین ابهر، نوعی از کابل های افشان تولیدی شرکت آرین ابهر می باشد. این کابل افشان از جنس مس قابل انعطاف یعنی کلاس 5 یا 6 هادیها می باشد.  ساختارعایق در کابل های افشان آرین ابهر از جنس PVC/C PVC/D در سایزهای کوچک تا 4 میلیمتر مربع و PVC/A در سایزهای بزرگ می باشد. ولتاژ های نامی تخصیصی برای این نوع از کابل های افشان، عموما 500 / 300 ولت برای هادی های تا سطح مقطع 1 و 750/450 برای هادی های با سطح مقطع بیشار از1 می باشد و محدوده دمایی تعیین شده برای این کابل افشان بین 30- تا 70+ می باشد.
 

کابل نیمه افشان مفتولی 50*1 کات کابل

کابل نیمه افشان مفتولی 50*1 کات کابل، محصولات شرکت کات کابل می باشد. جنس و کلاس هادی در این کابل های زمینی کات کابل مس آنیل شده کلاس 1 مفتولی، کلاس 2 نیمه افشان یا کلاس 5 افشان، به کار رفته است. ولتاژ نامی در این کابل ها، 6/0-1 کیلو وات اندازه گیری شده است و محدوده دمایی آن ها، 30- تا 70+ درجه سانتی گراد معین شده است. ساختار لایه ها در این کابل های نیمه افشان مفتولی کات کابل از جنس CU/PVC/PVC ساخته و جنس عایق این کابل زمینی کات کابل آمیزه PVC نوع A و جنس روکش در ساختار این کابل زمینی PVC نوع  ST1  می باشد.

سیم و کابل 2

ایجاد ارتباط از لحاظ انتقال جریان الکتریکی بین دستگاه های الکتریکی و بین دو مکان متفاوت بوسیله سیم و کابل صورت می گیرد که نقش سیم و کابل بعنوان هادی برق و الکتریسته شناخته می شود.

سیم و کابل ساختمان مشابهی دارند و تفاوت در ساختار هادی سیم و کابل بالطبع سبب تغییر در ویژگی های مکانیکی و الکتریکی آن می شود. در صنعت سیم و کابل به لحاظ ویژگی های سطح مقطع سیم و کابل و تعداد هادی سیم و کابل به دسته های متفاوت تقسیم می شوند.

کابل افشان 50 افشار نژاد خراسان

کابل افشان 50 افشار نژاد خراسان، محصول تولیدی شرکت صنعتی افشارنژاد خراسان می باشد. ساختمان این کابل افشان، از جنس CU/PVC-PVC ساخته می شود. هادی این کابل افشان، هادی مس کلاس 5 مطابق IEC60228 است. جنس عایق کابل های افشان افشارنژاد خراسان 16PVC/D می باشد. ولتاژ نامی کابل های افشان افشارنژاد خراسان 300-500 ولت اندازه گیری شده است.