فروش سیم و کابل

فروش سیم و کابل انواع برندها، کیفیت کالا، اصالت کالا، رضایت مشتری، جهت استعلام قیمت و سفارش کالا تماس حاصل نمایید. 

   تماس:02133988516

سیم و کابل آلومینیومی

کابل آلومینیوم برحسب جنس هادی به کار برده شده به این نام معروف و اهمیت و کاربردهای بسیاری در صنعت سیم و کابل کشور را دارا می باشد.

کابل آلومینیوم به جهت تعداد هادی به کار رفته، سطوح مقطع های تولیدی و کاربردشان دارای خصوصیات و ویژگی های مختص به خود می باشند.

 از آلومینیوم می توان در ساخت و تولید انواع سیم برق استفاده کرد. آلومینیوم به خاطر قیمت پایین و هدایت الکتریکی بالایی که دارد، پتانسیل بالایی برای جایگزین شدن کابل آلومینیو به جای کابل مسی در بسیاری از کاربردها دارد.

 

کابل آلومینیوم، ظرفیت بسیار بالایی نسبت به سایر کابل برق همانند کابل برق مسی یا سایر موارد دارد. در کابل آلومینیوم به علت بالا بودن آلومینیوم استفاده شده، جریان عبور برق از آن بسیار عالی و همینطور وزن کم و هزینه کمتر از مزایای کابل برق آلومینیوم می باشد.

تولید کنندگان برای جذب مشتری و برآورده کردن نیازشان کابل آلومینیوم را در خط تولید اجرایی کردند که این امر سبب کاهش هزینه ها می شود, کابل آلومینیوم به دلیل اینکه جنسش از نوع آلومینیوم است و سختی کمتری نسبت به کابل مس دارد باید یک سایز قطر کابل بیشتر از جنس مس انتخاب شود تا به کابل و الکتروموتور صدمه وارد نشود، بهترین جایگزین کابل های مسی کابل های آلومینیوم هستند.

در بازار جهاني، پراكندگي قيمت آلومينيوم بسيار كمتر از قيمت مس است، همچنين چگالی كمتر آلومينيوم نسبت به مس و افزايش روز افزون قيمت مس از مزايای اقتصادی ارزشمند جايگزينی کابل آلومينيوم به جای کابل مس در انتقال برق است.

به علت خواص متالورژيكی و شكل پذيري آلومينيوم، می توان بسياری از فرآيندهای كارپذيری مانند نورد، اكستروژن، شكل دهی و كشش سيم را برای کابل آلومینیومی بكار برد. گاهی در فرآيند كشش سيم در مواردی مانند توليد كابل با سيمهای نازک، لايه اكسيدی موجود روی سطح، ايجاد عيوب و مشكلاتی می كند. به همين دليل در توليد کابل آلومینیومی سرعت كشش از حدود 3 كيلومتر در دقيقه برای سیم مس، به 1/5 كيلومتر در دقيقه برای کابل آلومينيوم كاهش می يابد.

 

آلومينيوم دارای هدايت حرارتی تقريباً برابر با مس است، ضمن اينكه به علت دانسيته كمتر یعنی سطح آزاد بيشتر به ازای واحد وزن، انتقال حرارت آن به محيط بهتر صورت می گيرد، ولی انبساط حرارتی آلومينيوم حدود 30 درصد بيشتر از مس است. آلومينيوم به علت نداشتن گوگرد و تركيبات آن و مقاومت بالا در برابر واكنش با گوگرد، اثری روی لاستيک و تركيبات آلی شبيه آن ندارد. بنابراين آلومينيوم به کار رفته در کابل آلومینیومی در تماس با عايق كابلهای موجود به آنها نچسبيده و خوردگی ايجاد نمی كند. به علت خواص متالورژيكی و شكل پذيری آلومينيوم، می توان بسياری از فرآيندهای كارپذيری مانند نورد، اكستروژن، شكل دهی و كشش سيم را برای کابل آلومینیوم بكار برد. گاهی در فرآيند كشش سيم در مواردي مانند توليد كابل با سيمهای نازک، لايه اكسيدی موجود روی سطح، ايجاد عيوب و مشكلاتی می كند. به همين دليل در توليد کابل آلومینیومی سرعت كشش از حدود 3 كيلومتر در دقيقه برای سیم و کابل مس، به 1/5 كيلومتر در دقيقه برای کابل آلومينيوم كاهش مي يابد. موارد کلی ذکر شده از دلایل و مزیت های استفاده از کابل آلومینیومی برشمرده می شوند.

تولیدکنندگان سیم و کابل از جمله کابل آلومینیوم از برندهای معتبر با رعایت کیفیت و تضمین کالا، محصولات خود را به بازارار عرضه می کنند. برخی از این شرکت ها شامل صنایع سیم و کابل افق البرز، البرز الکتریک نور، بافه سيم گلستان، تولیدی خدماتی بازرگانی رسا خطوط شهرکرد، تولیدی سیم و کابل آمل، تولیدی صنعتی سیم و کابل مغان، تولیدی هادی برق، تهران سيمين فر، رسانا كابل، زر كابل كرمان، زرسيم، سیم و کابل ستاره یزد، سیم و کابل فروزان یزد، سیمکو، سيستم كوثر سپاهان (اختر)، سيم باف، سيم و كابل تبريز (سيمكات)، سيم و كابل شيركوه، سيم و كابل كوثر ممتاز خراسان، سيم و كابل مخابراتي و قدرت خراسان، سيم و كابل مشهد، سيم و كابل مغان، سيم و كابل يزد،سيما قدس، سيميا، شهاب جم، صنایع سیم و کابل شایان سیمکان، صنایع سیم و کابل کوثر ممتاز خراسان، صنایع کابل کرمان، صنايع سيم و كابل همدان، صنايع كابل كرمان، صنايع كابل كمان، صنايع نيرو كابل، صنعتي الكتريك خراسان، کابل سازی البرز ابهر، كابل افشان اردستان، كابل افشان ايران، كابل البرز، كابل و هادي كاج، كارخانجات كابلسازي ايران، كيان كابل يزد، مجتمع تولیدی کابل‌های مخابراتی آمل، ولتا كابل كرمان، هدايت الكتريك می باشند که محصولات این شرکت ها در سایت سیم و کابل به شما مشتریان گرامی معرفی می گردند.

با مراجعه به هر کدام از شاخه های محصولات موجود در سایت سیم و کابل می توانید اطلاعات و مشخصات فنی محصول مورد نظر همچون برند، سایز و غیره را مشاهده و با مقایسه این محصولات در کنار هم، میتوانید محصول مورد نیازتان را بهتر انتخاب کنید و تهیه نمایید.