فروش سیم و کابل

فروش سیم و کابل انواع برندها، کیفیت کالا، اصالت کالا، رضایت مشتری، جهت استعلام قیمت و سفارش کالا تماس حاصل نمایید. 

   تماس:02133988516

سیم و کابل آلومینیومی

سیم و کابل آلومینیومی که برحسب جنس هادی به کار برده شده به این نام معروفند دارای اهمیت و کاربردهای بسیاری در صنعت برق و ساختمان در صنعت سیم و کابل کشور را دارا می باشد.

سیم آلومینیومی و کابل آلومینیومی به جهت تعداد هادی به کار رفته، سطوح مقطع های تولیدی و کاریردشان دارای دارای خصوصیات و ویژگی های مختص به خود می باشند.

آلومینیوم فلزی نرم و سبک است که به رنگ نقره ای کدر می باشد این فلز زمانی که در معرض هوا قرار می گیرد، یک لایه نازک از اکسید آلومینیوم سریعا روی سطح آن تشکیل می­ شود. آلومینیوم غیر سمی، غیر مغناطیسی و غیر قابل اشتعال است و رادیو اکتیو نیز نمی باشد. از آلومینیوم می توان در ساخت و تولید انواع سیم برق استفاده کرد. آلومینیوم به خاطر قیمت پایین و هدایت الکتریکی بالایی که دارد، پتانسیل بالایی برای جایگزین شدن سیم آلومینیون به جای سیم مسی در بسیاری از کاربردها دارد.

سیم آلومینیوم نوعی از سیم های برق است که در ساخت آن از هادی آلومینیوم استفاده شده است. مشخصات کلی سیم آلومینیومی عبارت است وزن سبک سیم آلومینیوم، داشتن هدایت الکتریکی نسبتا بالای سیم آلومینیوم و قیمت مناسب سیم آلومینیوم در مقابل سیم مسی.

استفاده از سیم آلومینیومی به جای سیم مسی برای تولید برق بدلیل اینکه آلومینیوم بسیار سبک تر از مس است و چگالی آلومینیوم که پایین تر از چگالی مس بوده و در حدود 30 درصد چگالی سیم مسی است و همچنین دلیل مهم دیگر که آلومینیوم در طبیعت به طور فراوان یافت می شود، بسیار بیشتر است. از دیگر دلایل استفاده آلومینیوم به جای مس برای سیم آلومینیومی این است که افزایش وزن هادی باعث بالا رفتن وزن و قیمت دکل های نگهدارنده می شود. سبکی وزن آلومینیوم باعث کاهش وزن کابل شده و حمل و نقل و جا به جایی آنها در مقایسه با کابل های با هادی مسی بسیار آسان تر است. سبکی وزن آلومینیوم دارای مزایای بسیار زیاد می باشد.

از موارد کاربرد سیم مسی می توان به تولید سیم پیچ به ویژه سیم پیچ ترانسفورماتور فرکانس بالا، استفاده در خطوط هوایی به دلیل سبکی، ترانسفورماتور انتقال سیگنال فرکانس بالا و کویل الکترومغناطیسی کلی موتور میکرو، سیم الکترومغناطیسی ویژه کویل صدا، سی دی رام، برای سیم پیچ الکترومغناطیسی سیم و درایو داخلی قطعات مانند تلفن همراه نام برد.

کابل آلومینیومی نوع دیگری از کابلهای برق می باشند که ظرفیت بسیار بالایی نسبت به سایر کابل برق همانند کابل برق مسی یا سایر موارد دارند. در کابل آلومینیومی به علت بالا بودن آلمینیوم استفاده شده جریان عبور برق از آن بسیار عالی و همینطور وزن کم و هزینه کمتر از مزیای کابل برق آلمینیوم می باشد.

تولید کنندگان برای جذب مشتری و برآورده کردن نیازشان کابل آلومینیومی را در خط تولید اجرایی کردندکه این امر سبب کاهش هزینه ها می شود, کابل آومینیومی به دلیل اینکه جنسش از نوع آلومینیوم است و سختی کمتری نسبت به کابل مس دارد باید یک سایز قطر کابل بیشتر از جنس مس انتخاب شود تا به کابل و الکتروموتور صدمه وارد نشود, بهترین جایگزین کابل های مسی کابل های آلومینیوم هستند.

در بازار جهاني، پراكندگي قيمت آلومينيوم بسيار كمتر از قيمت مس است، همچنين چگالي كمتر آلومينيوم نسبت به مس و افزايش روز افزون قيمت مس از مزاياي اقتصادي ارزشمند جايگزيني سیم و کابل آلومينيوم به جاي سیم و کابل مس در انتقال برق است.

به علت خواص متالورژيكي و شكل پذيري آلومينيوم، ميتوان بسياري از فرآيندهاي كارپذيري مانند نورد، اكستروژن، شكل دهي و كشش سيم را براي سیم و کابل آلومینیومی بكار برد. گاهي در فرآيند كشش سيم در مواردي مانند توليد كابل با سيمهاي نازك، لاية اكسيدي موجود روي سطح، ايجاد عيوب و مشكلاتي ميكند. به همين دليل در توليد اين نوع سيم آلومینیومی سرعت كشش از حدود 3 كيلومتر در دقيقه براي سیم مس، به 5/1 كيلومتر در دقيقه براي سیم آلومينيوم كاهش مي يابد.

آلومينيوم داراي هدايت حرارتي تقريباً برابر با مس است، ضمن اينكه به علت دانسيته كمتر )سطح آزاد بيشتر به ازاي واحد وزن( انتقال حرارت آن به محيط بهتر صورت ميگيرد، ولي انبساط حرارتي آلومينيوم حدود 30 درصد بيشتر از مس است. آلومينيوم به علت نداشتن گوگرد و تركيبات آن و مقاومت بالا در برابر واكنش با گوگرد، اثري روي لاستيك و تركيبات آلي شبيه آن ندارد. بنابراين آلومينيوم به کار رفته در سیم و کابل آلومینیومی در تماس با عايق كابلهاي موجود به آنها نچسبيده و خوردگي ايجاد نمي كند.. به علت خواص متالورژيكي و شكل پذيري آلومينيوم، مي توان بسياري از فرآيندهاي كارپذيري مانند نورد، اكستروژن، شكل دهي و كشش سيم را براي سیم و کابل آلومینیومی بكار برد. گاهي در فرآيند كشش سيم در مواردي مانند توليد كابل با سيمهاي نازك، لاية اكسيدي موجود روي سطح، ايجاد عيوب و مشكلاتي ميكند. به همين دليل در توليد اين نوع سيم و کابل آلومینیومی سرعت كشش از حدود 3 كيلومتر در دقيقه براي سیم و کابل مس، به 5/1 كيلومتر در دقيقه براي سیم و کابل آلومينيوم كاهش مي يابد.موارد کلی ذکر شده از دلایل و مزیت های استفاده سیم و کابل آلیمیومیومی برشمرده می شوند.

شرکت سیم و کابل عرضه کننده انواع سیم و کابل از جمله سیم و کابل آلومینیومی از برندهای معتبری است که در صنعت سیم و کابل با رعایت کیفیت و تضمین کالا دارای طرفداران بسیاری هستند که برخی از این شرکت ها شامل صنایع سیم و کابل افق البرز، البرز الکتریک نور، بافه سيم گلستان، تولیدی خدماتی بازرگانی رسا خطوط شهرکرد، تولیدی سیم و کابل آمل، تولیدی صنعتی سیم و کابل مغان، تولیدی هادی برق، تهران سيمين فر، رسانا كابل، زر كابل كرمان، زرسيم، سیم و کابل ستاره یزد، سیم و کابل فروزان یزد، سیمکو (شرکت سهامی خاص)، سيستم كوثر سپاهان (اختر)، سيم باف، سيم و كابل تبريز (سيمكات)، سيم و كابل شيركوه، سيم و كابل كوثر ممتاز خراسان، سيم و كابل مخابراتي و قدرت خراسان، سيم و كابل مشهد، سيم و كابل مغان، سيم و كابل يزد،سيما قدس، سيميا، شهاب جم، صنایع سیم و کابل شایان سیمکان، صنایع سیم و کابل کوثر ممتاز خراسان، صنایع کابل کرمان، صنايع سيم و كابل همدان، صنايع كابل كرمان، صنايع كابل كمان، صنايع نيرو كابل، صنعتي الكتريك خراسان، کابل سازی البرز ابهر، كابل افشان اردستان، كابل افشان ايران، كابل البرز، كابل و هادي كاج، كارخانجات كابلسازي ايران، كيان كابل يزد، مجتمع تولیدی کابل‌های مخابراتی آمل، ولتا كابل كرمان، هدايت الكتريك می باشند که محصولات این شرکت ها در سایت سیم و کابل به شما مشتریان گرامی معرفی می گردند.

با مراجعه به هر کدام از شاخه های محصولات موجود در سایت سیم و کابل می توانید اطلاعات و مشخصات فنی محصول مورد نظر همچون برند، سایز و غیره را مشاهده و با مقایسه این محصولات در کنار هم، میتوانید محصول مورد نیازتان را بهتر انتخاب کنید و تهیه نمایید.