فروش سیم و کابل

فروش سیم و کابل انواع برندها، کیفیت کالا، اصالت کالا، رضایت مشتری، جهت استعلام قیمت و سفارش کالا تماس حاصل نمایید. 

   تماس:02133988516

کابل جوش

کابل جوش از تجهیزات کاربردی  در جوشکاری و بعنوان رابط بین الکترود و دستگاه جوشکاری عمل می کند. در فرایند جوشکاری از کابل جوش می‌توان برای جوشکاری فلزات سخت و غیر سخت، آهنی و غیر آهنی در تمام ضخامتها استفاده کرد.

قوس الکتریکی یک منبع حرارتی است که در اکثر فرایندهای جوشکاری از آن استفاده می‌شود. به دلیل اینکه تولید آن ساده و ارزان بوده و انرژی حرارتی آن نسبت به سایر منابع دیگر بالاتر است، کاربرد گسترده‌ای دارد.
قوس، تخلیه بار الکتریکی بین دو الکترود در توده‌ای از گاز یونیزه شده‌ است. این توده گاز، هادی جریان الکتریسیته می‌باشد یعنی جریان الکتریکی بوسیله این گاز هادی شده، عبور می‌کند و یک حوزه حرارتی را تشکیل می‌دهد. در ادامه این مطلب توضیحاتی در رابطه با کابل جوش و انواع کاربرد کابل جوش را ارایه می دهیم.

همان طور که ذکر شد، کابلهای جوشکاری شدت جریان را از ماشین به انبر های جوشکاری هدایت می کنند. کابل جوش قابلیت انعطاف داشته و از سیم های مسی یا آلومینیومی ساخته می شود و توسط عایق های پلاستیکی پوشش داده شده اند. در ساخت کابل جوش هادی های رشته ای مسی و روکش از جنس TPR یا لاستیک به کار می رود. جنس روکش به علاوه سایز کابل جوش، دو فاکتور مهم در تفاوت قیمت این محصول می باشند. کابل جوش در برابر جرقه های ناشی از جوشکاری مقاومت مناسبی داشته و در برابر سرما، ضربه و تنشهای مکانیکی و در برابر انواع روغن ها و اسیدها دارای مقاومت می باشد.

از مشخصات کلی کابل جوشکاری باید مقاومت الکتریکی، وزن تقریبی، قطر کابل جوش، ضخامت روکش، ساختمان هادی و سطح مقطع نامی کابل جوش را مورد توجه قرار داد. هنگام استفاده از كابل جوش به دليل افت ولتاژ می بايست حتی الامكان از كابل با طول كوتاه استفاده شود. کابل جوش برای جوشکاری با قوس الکتریکی مناسب می باشند. برای این نوع کابل ها که انحصارا به منظور جوشکاری در نظر گرفته شده اند ولتاژ نامی تعیین نشده است.

مزایای استفاده از کابل جوشکاری با روکش پلاستیکی، مقاومت عایقی بسیار بالا نسبت به کابل های با روکش پی وی سی است، همچنین مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت با توجه به اینکه در حد قابل توجهی از مواد تشکیل دهنده پی وی سی را کربنات کلسیم تشکیل می دهد که میزان جذب آب آن بسیار زیاد می باشد. مقاومت کابل جوش در مقابل آب و هوا و اشعه ماورای بنفش بسیار زیاد است. از دیگر مزایای کابل جوش به مقاومت بسیار بالا در مقابل سایش و ضربات مکانیکی به علت انعطاف پذیری بالای کابل جوش، مقاومت در مقابل اکسید شدن به دلیل وجود مواد آنتی اکسیدان، مقاومت بسیار خوب در مقابل گاز ازن و درنتیجه جلوگیری از ایجاد ترک بر روی سطح کابل که بیشتر در کابل های با روکش P.V.C مشاهده می گردد اشاره نمود. انعطاف پذیری بسیار بالا در دماهای زیر صفر و بالای صفر و مقاومت در مقابل تشعشعات رادیواکتیو، نامحلول بودن، مقاومت در برابر مواد نفتی و هیدروکربنی و مواد آروماتیک، هالوژنها و مقاومت در برابر الکل ها از ویژگی های کابل جوش می باشد.

از موارد کاربرد کابل جوش می توان به صنایع اتومبیل،‌ کشتی سازی، ‌حمل و نقل و نوار نقاله نام برد . روکش کابل جوش از نظر خواص مکانیکی، فیزیکی و الکتریکی تقویت شده است. کابل جوش تفاوت بسیار بالایی در مقابل تنش های مکانیکی، سایش، شوک و پارگی دارد.

در کابل جوش، استاندارد تولید رعایت شده است. هادی کابل جوش، مس افشان آنیل شده با انعطاف بالا و در صورت نیاز قلع اندود، به کار برده شده است. جدا کننده هادی در کابل جوش نوار پلی استر ۲۳ میکرون بوده و روکش نهایی کابل جوش کامپاند لاستیکی مشکی از نوع SE۴ مقاوم در برابر حرارت بالا، سرمای شدید، آب، اسید و هرگونه مواد نفتی و روغنی  می باشد. ولتاژ تست کابل جوش یک کیلو ولت به مدت ۵ دقیقه و سایر تستهای کابل جوش بر اساس تستهای مورد نیاز در استاندارد ISIRI (۱۹۲۶) ۸۲ تعیین می گردد.

شرکت های عرضه کننده انواع کابل جوش از برندهای معتبری می باشند که در صنعت سیم و کابل با رعایت کیفیت و تضمین کالا دارای طرفداران بسیاری هستند. برخی از این شرکت ها شامل صنایع سیم و کابل افق البرز، البرز الکتریک نور، بافه سيم گلستان، تولیدی خدماتی بازرگانی رسا خطوط شهرکرد، تولیدی سیم و کابل آمل، تولیدی صنعتی سیم و کابل مغان، تولیدی هادی برق، تهران سيمين فر، رسانا كابل، زر كابل كرمان، زرسيم، سیم و کابل ستاره یزد، سیم و کابل فروزان یزد، سیمکو، سيستم كوثر سپاهان (اختر)، سيم باف، سيم و كابل تبريز (سيمكات)، سيم و كابل شيركوه، سيم و كابل كوثر ممتاز خراسان، سيم و كابل مخابراتي و قدرت خراسان، سيم و كابل مشهد، سيم و كابل مغان، سيم و كابل يزد،سيما قدس، سيميا، شهاب جم، صنایع سیم و کابل شایان سیمکان، صنایع سیم و کابل کوثر ممتاز خراسان، صنایع کابل کرمان، صنايع سيم و كابل همدان، صنايع كابل كرمان، صنايع كابل كمان، صنايع نيرو كابل، صنعتي الكتريك خراسان، کابل سازی البرز ابهر، كابل افشان اردستان، كابل افشان ايران، كابل البرز، كابل و هادي كاج، كارخانجات كابلسازی ايران، كيان كابل يزد، مجتمع تولیدی کابل‌های مخابراتی آمل، ولتا كابل كرمان، هدايت الكتريك می باشند که محصولات این شرکت ها در سایت سیم و کابل به شما مشتریان گرامی معرفی می گردند.

با مراجعه به هر کدام از شاخه های محصولات موجود در سایت سیم و کابل می توانید اطلاعات و مشخصات فنی محصول مورد نظر همچون برند، سایز و غیره را مشاهده و با مقایسه این محصولات در کنار هم، میتوانید محصول مورد نیازتان را بهتر انتخاب و تهیه نمایید.

 

 

 

 

گروه بندی: